Ga naar hoofdinhoud

Reizende expositie ‘42 factoren’ van Diabetes+ vanaf 3 maart in Zuyderland

20 feb 2026

Wist je dat niet alleen voeding en insuline, maar wel 42 verschillende factoren invloed hebben op de bloedglucose bij mensen met diabetes type 1? De reizende expositie ‘42 factoren’ van Diabetes+ maakt dit op een aansprekende manier zichtbaar.

Vanaf 3 maart t/m 27 maart is de tentoonstelling te zien in het Zuyderland Medisch Centrum in Sittard-Geleen, verspreid over twee locaties in de centrale hal.

De educatieve expositie reist langs ziekenhuizen in heel Nederland en laat zien hoe veelzijdig en uitdagend het leven met diabetes type 1 is. Naast voeding en insuline spelen talloze andere factoren een rol, zoals stress, slaap, hormonen, ziekte, beweging, temperatuur en medicatie. Deze elementen kunnen allemaal schommelingen in de bloedglucose veroorzaken.

De tentoonstelling maakt begrijpelijk waarom waarden soms moeilijk voorspelbaar zijn, zelfs wanneer iemand zijn diabetes zorgvuldig regelt.

Met de expositie wil Diabetes+ meer bewustzijn en begrip creëren bij zorgverleners, familie, vrienden en het brede publiek. Ook helpt de tentoonstelling mensen met diabetes om zelf meer inzicht te krijgen in de diverse invloeden op hun bloedsuiker.

Diabetes+ is een Nederlandse patiëntenorganisatie die zich inzet voor mensen met diabetes door middel van voorlichting, ondersteuning en het vergroten van kennis over de impact van diabetes op het dagelijks leven.

Locaties binnen Zuyderland:
• 3 maart t/m 19 maart:
(onder de luifel in de westvleugel, bij West 07)

• 19 maart t/m 27 maart:
(onder de luifel in de oostvleugel, bij Oost 01)